Edukacja Globalna-Efekt Domina

Edukacja Globalna-Efekt Domina to innowacyjny projekt dla szkół podstawowych i gimnazjów realizowany przez Kulczyk Foundation. Zaczęło  się od potrzeby pomagania innym i programu Efekt Domina w TVN poruszającego trudne tematy z różnych zakątków świata. Potem podjęliśmy całkowicie nowatorską próbę, by to, co zobaczyliśmy na ekranie, przenieść do szkoły. I tak powstały materiały dydaktyczne, które są dostępne na tej stronie. Prezentujemy pakiety przeznaczone dla nauczycieli i uczniów klas 4–6 szkoły podstawowej i klas 1–3 gimnazjum. Scenariusze mogą być wykorzystane na lekcjach wychowawczych, lekcjach wiedzy o społeczeństwie, a także w ramach bloku międzyprzedmiotowego lub zajęć dodatkowych. Do każdego scenariusza dołączony jest filmowy reportaż jako wprowadzenie i pogłębienie tematu. Zapraszamy do pobierania i korzystania. Przygotowaliśmy także dodatkowe wsparcie dydaktyczne: przewodnik dla nauczyciela i sprawozdanie z już przeprowadzonej lekcji.

9-12 lat
13-16 lat
dodatkowe materiały
partnerzy i patroni
Partner Strategiczny
Korporacyjna Fundacja KGHM Polska Miedź jest ważnym filarem strategii CSR w KGHM. Od 2003 r. realizuje politykę społecznej odpowiedzialności biznesu wspierając ważne inicjatywy lokalne i regionalne, a także o skali ogólnopolskiej.
Partner Logistyczny
InPost to polska marka, dzięki której możemy odbierać nasze zakupy internetowe tanio, szybko i wygodnie. Firma specjalizuje się w przesyłkach listowych, kurierskich, a z jej innnowacyjnych Paczkomatów skorzystało już ponad 3 mln Polaków.
Partnerzy Technologiczni
iSpot Apple Premium Reseller to sieć salonów z pełną ofertą firmy Apple oraz firm trzecich specjalizujących się w tworzeniu produktów komplementarnych do iPadów, iPhone’ów, iPodów oraz komputerów Mac. Salony iSpot spełniają restrykcyjne wymogi międzynarodowego programu Apple Premium Reseller.
Głównym kierunkiem działania JTC jest outsourcing usług informatycznych oraz integracja systemów komputerowych. Oferujemy również oprogramowanie na zamówienie, audyty oraz usługi związane z archiwizacją danych i instalacją sieci.
Partnerzy
WSiP, czyli doświadczenie i innowacyjność w edukacji. Od 70 lat na rynku z tradycyjną ofertą edukacyjną, a od kilku lat także z portfelem najnowocześniejszych i stale rozwijających się produktów elektronicznych.
MillionYou to wiodąca agencja crowdsourcingowa specjalizująca się w angażowaniu konsumentów, mieszkańców miast i pracowników, by tworzyć innowacyjne pomysły, zbierać insighty i generować content.

Patronat Honorowy
Patronat Merytoryczny

Partnerzy Edukacyjni
Działamy na rzecz edukacji przez popularyzację nowoczesnych metod uczenia się (m.in. w oparciu o neurodydaktykę) oraz pomoc młodzieży wspierając podejmowanie przez nią najważniejszych zawodowych decyzji.
Fundacja Uniwersytet Dzieci to organizacja non profit. Działamy od 2007 roku realizując projekty edukacyjne, których odbiorcami są dzieci w wieku 6-14 lat. Komunikujemy dzieciom naukę i upowszechniamy nowoczesne metody nauczania. Współpracujemy ściśle ze środowiskiem akademickim i edukacyjnym.
Superbelfrzy RP to sieciowa społeczność nauczycieli i osób związanych z edukacją, którzy w swych edukacyjnych aktywnościach używają technologii komputerowych i narzędzi mobilnych dzieląc się doświadczeniami na facebooku, blogach i wspólnie organizowanych akcjach.
Przyjaciel Projektu
Największa gazeta codzienna w Polsce, czytana średnio przez 1,6 mln osób dziennie. Tytuł opiniotwórczy, który mówi językiem czytelnika, edukuje, podpowiada, radzi. Gazeta zaangażowana społecznie, za pośrednictwem Fundacji Faktu „Serce dla Dzieci” pomaga potrzebującym dzieciom.